Przejdź do menu Przejdź do treści

Zaplanuj wizytę


GODZINY OTWARCIA

 

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK

8:00 – 15:00 


KONTAKT

 

Adres pocztowy

 

Centrum Dokumentacji Zsyłek Wypędzeń i Przesiedleń Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie,

ul. Kozienicka 24, 30-397 Kraków

 


Kontakt telefoniczny

 

BIURO: +48 797 996 384

 


Adres e-mail: centrumdokumentacji@up.krakow.pl

 

 

Przed planowaną wizytą w Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.


DOJAZD

 

Siedziba CDZWiP mieści się w Forcie nr 52 i ½ N „Skotniki” przy ul. Kozienickiej 24 w Krakowie. Na terenie fortu znajduje się bezpłatny parking dla samochodów osobowych, istnieje również możliwość zaparkowania busów, bądź autokaru (grupy korzystające z tego rodzaju środka transportu prosimy o wcześniejszą informację).

Do Fortu można również dojechać komunikacją miejską. Z pętli autobusowej i tramwajowej „Czerwone Maki” odjeżdża autobus nr 196, który zatrzymuje się na nowo powstałym przystanku „Fort Skotniki”, oddalonym o około 150 metrów od bramy wejściowej oraz na kolejnym przystanku „Orszy Broniewskiego”, z którego należy cofnąć się do głównej bramy siedziby CDZWiP (patrz mapa). Można skorzystać także z autobusów nr 213, 233, 253, 263 oraz 283. Również i one swój przystanek początkowy mają na pętli autobusowej i tramwajowej „Czerwone Maki”. Wysiąść należy na przystanku „Skotniki” i skierować się trzeba na ul. Kozienicką. Po przejściu ok. 500 m., na zakręcie, mieści się wejście główne do siedziby CDZWiP (patrz mapa).