Przejdź do menu Przejdź do treści

Wspólnie dla repatriacji. Pomoc w powrocie do Ojczyzny Rodakom pozostałym na Wschodzie ważnym zobowiązaniem historycznym i społecznym administracji rządowej i samorządów województwa śląskiego

19 kwietnia 2016 r. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyła się konferencja pt. „Wspólnie dla repatriacji. Pomoc w powrocie do Ojczyzny Rodakom pozostałym na Wschodzie ważnym zobowiązaniem historycznym i społecznym administracji rządowej i samorządów województwa śląskiego”. Wśród prelegentów byli: Jarosław Wieczorek Wojewoda Śląski, dr hab. Hubert Chudzio dyrektor Centrum Dokumentacji Zsyłek, Wypędzeń i Przesiedleń, przedstawiciele Departamentu Obywatelstwa i Repatriacji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, przedstawiciele gmin Żory, Gliwice, Bytom oraz repatrianci zamieszkali w tych gminach. Podczas konferencji prezentowana była przygotowana przez pracowników Centrum i Urzędu multimedialna wystawa, dotycząca losów polskich Sybiraków.

 

GALERIA